Płyn do dezynfekcji narzędzi - Aniosyme DD1
Dezynfekcja narzędzi w salonie kosmetycznym - płyn do dezynfekcji Aniosyme DD1

Płyn do dezynfekcji i mycia narzędzi - Aniosyme DD1

Dzisiejszy wpis poświęcimy jednemu produktowi, gdyż pojawia się wiele pytań o jego zastosowanie i działanie. Aniosyme DD1 jest to preparat do mycia i dezynfekcji narzędzi w formie płynnego koncentratu. Płyn DD1 jest polecany do dezynfekcji narzędzi i przyborów wielorazowego użytku takich jak: cążki, cęgi, frezy, kopytka, nożyczki do skórek, nożyczki fryzjerskie, grzebienie, szczotki, pęsety do brwi i rzęs, a także pistolety do przekłuwania uszu, więc możemy z niego korzystać w każdym gabinecie kosmetycznym, salonie fryzjerskim, studiu tatuażu czy piercingu. Aniosyme DD1 jest również w 100% dostosowany do wymagań sanitarnohigienicznych.

Na początek napiszemy o działaniu produktu, które w tym przypadku jest bardzo szerokie, jeżeli chodzi o spektrum biobójcze. Płyn DD1 zwalcza: bakterie prątki, grzyby i wirusy, a co  najważniejsze działa już w 5 minut przy niskim stężeniu 0,5%, więc zdecydowanie pozwala zaoszczędzić nasz czas. Dzięki zawartości kompleksu trzech enzymów: proteaza, lipaza i amylaza w połączeniu z detergentami niezwykle szybko i skutecznie usuwa biofilm oraz rozpuszcza zanieczyszczenia organiczne.
 
Chcielibyśmy również zwrócić szczególną uwagę na wydajność płynu do dezynfekcji narzędzi Aniosyme DD1 - z 1 litra koncentratu uzyskujemy aż 200 litrów roztworu roboczego. Ponad to roztwór roboczy jest stabilny chemicznie i zachowuje aktywność przez cały dzień! Widzimy zatem, że płyn do dezynfekcji Aniosyme DD1 jest niezwykle ekonomiczny i opłacalny.

Jak korzystać z płynu Anisyme DD1 oraz jak przeprowadzić proces dezynfekcji narzędzi?

Płyn do dezynfekcji Anisyme DD1 przeznaczony jest do dekontaminacji narzędzi i sprzętu metodą zanurzeniową, zazwyczaj w stosowanej przez większość z Was wanience do mycia narzędzi, ale można go również stosować jako płyn do myjki ultradźwiękowej. Ze względu na to, że mamy do czynienia z koncentratem stosujemy wyłącznie po jego wcześniejszym rozcieńczeniu.

Podczas zabiegu powinnismy mieć zawsze przy miejscu pracy pojemnik na zużyte narzędzia wielorazowe, natomiast na zapleczu przygotowany roztwór roboczy płynu do dezynfekcji DD1 w specjalnej wanience. Płyn powinien być oznaczony nazwą preparatu oraz datą i godziną przygotowania. 

 • Anisyme DD1 przygotowujemy odmierzając odpowiednią ilość koncentratu, tak aby zachować odpowiednie, zalecane stężenie preparatu*, czyli 0,5%.
  *25ml koncentratu na 5l wody (możemy stosować zimną lub letnią wodę)
 • Po zakończonym zabiegu wyjmujemy narzędzia z pojemnika i staramy się doczyścić je przy pomocy szczoteczki, następnie przekładamy je na sito i zanurzamy w roztworze roboczym w wanience.
 • Czekamy zalecany okres czasu, czyli 5 minut. 
 • Wyjmujemy narzędzia z roztworu, doczyszczamy, jeżeli to konieczne, a następnie dokładnie płuczemy najlepiej wodą demineralizowaną, jednak możemy również pod bieżącą wodą z kranu.
 • Osuszamy dokładnie narzędzia i możemy przystąpić do dalszych procesów jak np. przygotowanie narzędzi do sterylizacji, wtedy po osuszeniu niezwłocznie wkładamy narzędzia do torebek do sterylizacji lub rękawów i szczelnie zamykamy. 

Z roztworu roboczego tak jak wspominaliśmy możemy korzystać przez cały dzień.

Należy zauważyć, że Aniosyme DD1 to płyn do dezynfekcji narzędzi, który jest sprawdzony i od lat stosowany w środowisku medycznym: szpitalach, przychodniach, gabinetach stomatologicznych itp., dlatego jego stosowanie zapewni Wam i Waszym Klientom bezpieczeństwo i zadba o odpowiednią higienę i ochronę. PAMIĘTAJCIE! Wdrożenie i zastosowanie właściwych procedur higienicznych pozwoli zapobiec rozprzestrzenianiu się zakażeń i chorób zakaźnych.

Podsumowując:

 • szerokie spektrum biobójcze
 • można stosować zarówno w wanience jak i w myjce ultradźwiękowej
 • szybki czas działania - 5min, przy niskim stężeniu 0,5%
 • ekonomiczny - 1l koncentratu = 200l roztworu roboczego

Zapraszamy na zakupy: https://www.beautyfabric.com.pl/pl/p/Aniosyme-DD1-1L/4098

Płyn do dezynfekcji Aniosyme DD1

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl